Projektomania to zgrany duet projektantów, których łączy pasja tworzenia pięknych wnętrz. Wiedza i doświadczenie zdobyte przy ukończonych realizacjach pozwalają nam w pełni odkryć potencjał ukryty w każdej, nawet najbardziej niepozornej przestrzeni. W naszej pracy stawiamy na profesjonalizm, równocześnie starając się wiernie odwzorować zamysł klienta.

 

© 2018 Projekomania

 

Mieszkanie w Rawiczu 42m2

Projektomania - Architektura Wnętrz / Mieszkanie w Rawiczu 42m2

Kategoria:

Małe mieszkanie

Data realizacji:

Projekt w trakcie realizacji

Mieszkanie w Rawiczu 42m2

Klient prywatny

Mieszkanie projektowane dla singielki. Ze względu na dość mały metraż i ustawienie okien, konieczne było zastosowanie dużej ilości bieli tak, by optycznie rozjaśnić i powiększyć wnętrze, unikając poczucia „chaosu”.

 

Sypialnia
Klimat we wnętrzu miał dawać poczucie wyciszenia i spokoju. Głównym elementem jest oczywiście wygodne, podwójne łóżko, przy którym nie mogło zabraknąć lampek nocnych. Zdecydowałam się użyć tych na wysięgniku, ze względu na zamiłowanie Pani Beaty do czytania. Po bokach stoliki nocne, nad głową białe szafki, dające dodatkową przestrzeń do zagospodarowania, a w rogu duża pojemna szafa zastępująca garderobę, mieszcząca niejedną kreację na specjalne i mniej specjalne okazje.

 

Łazienka
Cele przy projektowaniu tej łazienki były dwa: miało być zarówno przytulnie i nowoczesne oraz funkcjonalnie. Stąd jasna kolorystyka we wnętrzu stylem nawiązująca do reszty mieszkania, płytki na ścianach w ciepłym odcieniu ponadczasowej bieli, a na podłodze i blacie – o strukturze drewna. Nad umywalką pojawiła się duża, lustrzana szafka, mieszcząca wszystkie niezbędne rzeczy, a jednocześnie poprzez odbicia „dodająca” wnętrzu przestrzeni. W rogu znajduje się wysoka szafka, w której zabudowano pralkę, suszarkę, deskę do prasowania oraz kosz na bieliznę.